Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

20 listopada 2022

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o godnych zobaczenia atrakcjach i planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają galerie i zabytki, motele, hotele i schroniska młodzieżowe, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Co więcej, dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie oraz urok miejscowego folkloru.

Portal o ciekawych miejscach w Małopolsce nie zapomina cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty naszym kraju.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

You May Also Like