Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

18 września 2018

Ceremonia ślubna to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego nowożeńcy przykładają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Istotną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale także pan młody musi wyglądać elegancko i modnie. Męska moda ślubna ma wiele twarzy.
Mężczyźni nie są obecnie skazani na jeden typ garnituru, a moda męska ślubna ulega podobnym przemianom, co kobieca. Klasyczny strój z pewnością odda powagę chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Należy pamiętać, że garnitur czy frak powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim jak w przebraniu.

Moda męska na wesele – współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, krawat, koszula… nawet najprostszy strój pana młodego zawiera wiele elementów. Jednym z nich, który ostatnimi czasy wraca do łask i ślubna moda męska nie mogłaby się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Modna kamizelka nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować kolorem z tkaniną garnituru. Jeśli idzie o garnitur, do mody wracają zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Ślub w klimacie rustykalnym lub boho będzie idealną okazją na wystąpienie w kraciastym garniturze. Kolejnym modnym elementem są szelki – brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie szukać inspiracji?

Dobór elementów ubioru ślubnego może wydawać się skomplikowanym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą strony internetowe w całości poświęcone organizacji ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne porad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część tych portali.

You May Also Like