Filtr w Google za nienaturalne linki przychodzące

27 lipca 2018

Nienaturalne linki przychodzące są główną przyczyną, przez którą na portal internetowy może być nałożony filtr Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych nieprzyjemnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – szkodliwe pozycjonowanie

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Przekraczają one normy uczciwego SEO wypracowane przez grupę Google, gdyż manipulują pozycją strony w wyszukiwarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują w postaci wpisów promujących naszpikowanych licznymi odnośnikami. Występuje także zjawisko sprzedaży linków, co jest nielegalne. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nierzetelne metody zostaną odkryte, a to wiąże się z gwałtownym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czsem aż o 40 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na witrynę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o odtworzenie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie gwarantuje pełnego sukcesu. Zasięgnijmy porady doświadczonej firmy pozycjonującej, jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów. Fachowcy automatycznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie prestiżowym firmom.

You May Also Like