Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

25 lutego 2024

Więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc często ciężko odnaleźć się w gąszczu wiadomości o najciekawszych zabytkach i najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również pensjonaty, hotele i schroniska zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, urok regionalnego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Przydatne rozmówki i wykaz konsulatów – istotne informacje dla obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Niezwykle pomocna dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

You May Also Like