Niecodzienne połączenia w kuchni – o food pairingu

24 kwietnia 2023

W tym miejscu otrzymasz szczegółowe wiadomości o food pairing.

Pomimo, że przywykliśmy do konkretnych kombinacji smakowych, nie znaczy to, że parowanie ze sobą dań, które na pozór całkiem do siebie nie pasują, nie może dać interesujących i, co najistotniejsze, smakowitych rezultatów. Dowiadujemy się o tym na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało z pewnością możliwość zakupu nieobecnych przedtem w naszym kraju artykułów i otworzenie się na odmienne tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie mięsa z egzotycznych owocami rzadko już szokuje. Ci, którzy zagustowali w takich niespotykanych fuzjach smakowych chętnie zaczynają swoje eksperymenty i na własną rękę szukają coraz to dziwniejszych kombinacji. Żeby te jednakże dały oczekiwane skutki, powinno się wcześniej wyposażyć się w kulinarną wiedzę.

Food pairing – umiejętność zestawiania ze sobą smaków

Chcąc, aby nasze kulinarne poszukiwania istotnie stały się źródłem ekscytacji oraz umożliwiały odnalezienie nowych smakowych wrażeń, wystarczy działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są wyłącznie instrukcjami, których powinno się przestrzegać, by smaki mieszają się w zgodną, chociaż nieprzeciętną całość. Dobrze zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tym mianem określa się sztukę mieszania ze sobą smaków, które w ogólnym mniemaniu uważane są za zupełnie do siebie niepasujące. Wszystkie reguły food pairingu są jednak wnikliwie przemyślane i poparte szczegółową wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości konkretnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko posiłków, ale również napojów (w tym alkoholowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z doświadczonym szefem kuchni

Do uprawiania food pairingu wymagane są wyczucie oraz bujna wyobraźnia, niemniej jednak to nie one będą najistotniejsze. W wyższym stopniu liczy się znajomość ilości różnorodnych substancji w komponentach potraw oraz tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Wobec tego trafną decyzją będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez profesjonalnego szefa kuchni – zwłaszcza, że przekazanie niezbędnej wiedzy trwa na ogół kilka godzin.

Dane firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

You May Also Like