Jak wybrać kurs digital paintingu online?

19 lutego 2022

Photoshop to oprogramowanie, które od dekad jest podstawowym narzędziem pracy osób trudniących się retuszem zdjęć i samych fotografów. Z czasem z racji swojej wszechstronności, a głównie możliwości dodawania do niego najróżniejszych praktycznych pędzli rastrowych odwzorowujących teksturę prawdziwych farb, program ten zaczęli używać również graficy i ilustratorzy. Współcześnie twórcy gier i filmów animowanych wykorzystują to oprogramowanie do projektowania wyglądu postaci czy malowania teł w swoich produkcjach. Nic wobec tego dziwnego, że osoby, które chcą wejść w świat malarstwa cyfrowego, zwykle najpierw chcą zapisać się na kompleksowy kurs Photoshopa.

Photoshop – kurs przez internet czy w szkole rysunku?

Oprogramowanie Adobe Photoshop jest niesłychanie popularne, w związku z tym co rusz tworzone są dziesiątki godzin filmów opisujących jego funkcje oraz demonstrujących wykorzystanie kolejnych pędzli, o które można go poszerzyć. Część z takich tutoriali szybko wyszukasz na bezpłatnych platformach video, jednakże z takich krótkich kursów nie nauczysz się dobrze digital paintingu. Najlepszą drogą jest uczestnictwo w kursie prowadzonym przez kompetentnego dydaktyka, podczas którego zaznajomisz się nie tylko z najważniejszymi narzędziami programu, lecz także nauczysz się z nich efektywnie korzystać. Takie szkolenia oferowane są najczęściej przez szkoły malarstwa i rysunku, lecz jeśli nie możesz w nich partycypować, możesz kupić dostęp do kursów digital paintingu online i poznać triki malarstwa komputerowego bez opuszczania domu!

Kurs Photoshopa online – w przypadku problemów kursant powinien otrzymać pomoc instruktora

Decydując się na video kurs Adobe Photoshop należy wybierać szkolenia, które nie pozostawiają ucznia samego ze sztampowym poradnikiem pokazującym w etapach jak wykonać pewien typ obrazu. Program Photoshop może okazać się z początku dla niektórych użytkowników niesłychanie skomplikowany i niekiedy potrzebna jest osobista pomoc instruktora, który wyznaczy właściwy kierunek lub wyjaśni, dlaczego nie uzyskaliśmy konkretnego rezultatu. Warto tym samym wybrać taki kurs digital paintingu online, który w ramach wykupionego pakietu umożliwia skontaktowanie się z autorem tutorialu, dzięki czemu każda trudność zostanie błyskawicznie przezwyciężona. Dobrze też poszukać kursu online, na końcu którego stworzony przez kursanta obraz będzie profesjonalnie zrecenzowana przez autora instruktażu. Korekta dzieła wykonana przez biegłego instruktora uczy krytycznej oceny osobistej twórczości, co pozwala na samodzielne wskazanie artystycznych niedociągnięć warsztatu.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

You May Also Like