Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

25 stycznia 2023

Kurs Photoshop - więcej o ofercie na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa komputerowego wykorzystują obecnie twórcy

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż został opracowany jako narzędzie do retuszu zdjęć, szybko został głównym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak m.in. GIMP, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelami, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Zasadniczo lekcje malarstwa komputerowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak by dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać najważniejsze metody stosowania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

You May Also Like