Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

28 listopada 2023

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, aby czerpać z tego radość każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież zaledwie pasja lub droga do rozluźnienia się po wyczerpującym dniu i nie oczekują oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednak jeżeli pragniesz poznać wszystkie techniki, warto zgłosić się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – naucz się kontrolować te trudne farby

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i nietrudnego do wykonania, jednakże jest wynikiem wielu czynników, o których artysta-amator nie ma zazwyczaj pojęcia. Dużą rolę w samym procesie malowania ma także przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy obeznani w tej technice wcale nie mogą być przekonani o tym, że malunek zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak chcieli. Kurs akwareli to perfekcyjne miejsce, aby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i nabyć pomocną podstawową wiedzę nieodzowną do odnalezienia w sobie miłości do akwareli. Wszyscy są tu chętnie widziani, bez względu na to, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin szczegółowo przybliżają specyfikę tych farb, rozległe spektrum technik ich używania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Zalety zapisania się na kurs akwareli

W dobie ogólnodostępnego internetu każdy może odnaleźć i obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować akwarelami. Niemniej jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli pod okiem doświadczonego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W skutecznej nauce umiejętności artystycznych nieodzowne są wskazówki, które uczestnicy kursu słyszą od dydaktyków w trakcie pracy. Te korekty pozwalają szybciej nabywać warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Poza tym lekcje z zespołem innych ludzi o wspólnych zainteresowaniach tworzy komfortową atmosferę wsparcia, które jest niezwykle ważne w inspirowaniu do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w konstruktywnej analizie ilustracji pozostałych kursantów, umożliwia potem trafnie ocenić własne prace już odbyciu kursu.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

You May Also Like