Jak wykorzystuje się wzmacniasz szerokopasmowy?

9 kwietnia 2021

Zobacz, gdzie nabyć wzmacniacz szerokopasmowy.

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjny sprzęt wykorzystywany przez operatorów telewizji kablowych. Ich zasadniczą funkcją jest wzmocnienie mocy sygnałów kierowanych do konkretnych telewizorów. W którym miejscu znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wzmacniacz szerokopasmowy – potęgowanie sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 1 GHz. Doskonale niwelują wszelkie zakłócenia wywołane najczęściej przez usługi internetowe i umożliwiają odbiór treści zwrotnych. Zazwyczaj usytuowane są w blokach, gdzie mieszkają klienci. Zasilanie modułów odbywa się zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomitej jakości, a eksploatacja wzmacniacza przystępna. Sprzęty te charakteryzują się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 129dBuV. Poziom może być zróżnicowany, w zależności od używanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – wbudowane zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Regulacja parametru toru RF nie nastręcza trudności. Wykorzystuje się do tego celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do urządzeń zaimplementowano też specjalistyczną ochronę przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są bardzo praktyczne. Niektóre z nich wyposażono w specjalny filtr ingresu. Niski koszt inwestycji sprawia, że te urządzenia są powszechnie stosowane i zapewniają widzom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Ogromną zaletą jest także niski poziom mocy do <5,5W.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

You May Also Like