Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

29 listopada 2018

Jednym z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, ojcostwem i macierzyństwem czy uregulowaniem kontaktów.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne stadia sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań naszych Klientów przede wszystkim w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radcy prawnego

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną albo na Skype’ie. To wtedy staramy się zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy staramy się znaleźć sposób na zamknięcie jej ugodowo. Takie podejście wynika z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę tylko z punktu widzenia przepisów prawa.

You May Also Like