Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

27 listopada 2022

Wycieczka w Himalaje - ta niezwykła oferta Was pozytywnie zaskoczy.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa też sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Everestu i Shishapangmy

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like