Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

17 września 2020

Wyprawy - tu sprawdzisz pełną ofertę

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki

Ogromną popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like