Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

29 sierpnia 2018

Poszukujesz unikatowej oferty wypraw? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Bardzo dużo osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się przygotować?

Obecnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki czy Azji. Z pewnością wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji wiele usprawnia, ale jej instruktorzy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka kondycja, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez lidera grupy.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like