Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

20 grudnia 2020

Dowiedz się więcej o Kilimandżaro wyprawa.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja dużej części podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Silnych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Globtroterów wabią w głównej mierze malownicze widoki, sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na dużą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto też zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like