Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

16 kwietnia 2019

Poszukujesz szczegółowych informacji o trekkingach? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Górskie wycieczki mają wiele postaci. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wymieniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, a także niebojących się trudnych warunków biwakowania w czasie długiej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like