Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

20 listopada 2022

Aktualna oferta wycieczki w Alpy Austriackie.

Sympatycy gór, którzy poznali już dobrze każdy szlak w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, często zaczynają szukać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się parę państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające szczyty, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego świata, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m , Liskamm – 4527 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Les Droites. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz podnosić swoje kwalifikacje

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest sporo interesujących propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym stopniu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już umiejętność jazdy na nartach i utrzymują odpowiednią wydolność fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, którzy myślą zwłaszcza o części szkoleniowej, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Największym plusem tych wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like