Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

22 października 2020

Mimo, że nad Bałtykiem i w polskich górach jest mnóstwo malowniczych punktów, w których można w w aktywny sposób spędzić wczasy, nierzadko marzymy by choć raz wyruszyć w jakieś egzotyczne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na kompletnie inny poziom. Doskonałym pomysłem jest wyjazd do Azji, dlatego że tamtejsze zwyczaje i kultura są kompletnie inne od polskich, zatem polskiemu turyście przyniosą co niemiara fantastycznych doznań. Taką otwierająca oczy podróżą na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bo tak tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – kraj pełny zabytków krajobrazowych oraz historycznych

Sri Lanka to stosunkowo nieduży kraj zlokalizowany na Cejlonie oraz pobliskich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że wielu europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej malownicze wybrzeża oraz możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Cejlon znany jest także z rozległych pól herbaty, której produkcja jest najważniejszym sektorem gospodarki Sri Lanki. Jakkolwiek jest to również kraj, który w swoim zakrytym dżunglą centrum skrywa masa zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zadziwiać, gdyż historia tego państwa sięga ponad 3 tys. lat.

Co wobec tego powinno się zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni naturalnie zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni bądź zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie też ze swoich bawołów, sambarów i lampartów. Nie można też spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie napić się filiżanki najlepszego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy również przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – jak ją przygotować?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, jednak najwspanialszy urlop na Cejlonie to te przygotowane na bazie naszych osobistych zainteresowań. Takie wakacje szyte „na miarę” planuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostosuje harmonogram urlopu do oczekiwań każdej osoby.

Dane firmy:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]

You May Also Like