Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

27 września 2023

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, kultowe i nowe, lecz z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Piękne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, jednak jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy pejzaż – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie tylko laików, lecz też uznanych alpinistów i himalaistów.

You May Also Like