Kto może uprawiać trekking?

13 lutego 2019

Szukasz więcej informacji o trekkingach? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej tego typu kwalifikacje – w wielu górach wytyczono wszak trasy, z jakimi upora się każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w właściwe narzędzia, czyli buty z właściwą podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają czasem organizowane w naprawdę technicznym terenie, a to powoduje, że niezbędne okazują się sprzęty umożliwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią przyczepność nawet na oblodzonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je możemy także wiosną. Na trudnych podejściach pomocny będzie też czekan. Do korzystania z obu akcesoriów niezbędne są odpowiednie kwalifikacje – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Trekkingi w Europie oraz na świecie

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża K2 i Annapurny.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like