Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

19 grudnia 2020

Korzystna oferta skitur znajduje się tutaj.

Gros turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle tylko po to, żeby spędzić czas na szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilku lat swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w górskim domku z drewna i okazjonalnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie stosunkowo intensywnych, jednak przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa okaże się adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym zakresie porady instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like