Zakres działania chirurga stomatologa

26 sierpnia 2018

Nie wszystkie schorzenia zębów można wyeliminować zwykłymi technikami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie dużych uszkodzeń uzębienia, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy koron, uszkodzonych kości i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu guzy lub narośle. Jakie metody są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty udać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po złamaniach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma również nastrój w gabinecie oraz podejście stomatologa do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub wśród bliskich.

You May Also Like