Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

16 lutego 2020

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest również to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.

You May Also Like