Urządzenia do oczyszczania powietrza – nie tylko dla astmatyków

18 grudnia 2020

Nawet rezydentom małych polskich miast dokucza problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Brak ustaw dotyczących domowych instalacji grzewczych i grzywien za spalanie w paleniskach szkodliwych surowców (jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku) oraz trwający przez długi okres czasu brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych, wywołały ogromne zapylenie powietrza. Wpływa to negatywnie na samopoczucie wszystkich Polaków. Czy można wobec tego zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Zalety posiadania urządzeń do oczyszczania powietrza

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa rozwinięte powinny jak najszybciej rozwiązać, jeżeli troszczą się o dobry stan zdrowia ich mieszkańców. Będzie to niewątpliwie uciążliwy i długi proces. Jednakże miast wyczekiwać, aż poprawi się jakość powietrza, można już teraz samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można całkowicie przefiltrować drobiny pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większość drobnoustrojów i wirusów, powodujących częstokroć wiele problemów zdrowotnych. Zalety używania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają przede wszystkim osoby chorujące na uczulenia czy astmę, ale i osoby zdrowe szybko odczują zbawienny wpływ czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – jakie wybrać?

Mieszkańcy silnie zindustrializowanych obszarów lub zamieszkujący blisko często uczęszczanych dróg powinni kupić oczyszczacze, które skutecznie poradzą sobie z dużym zapyleniem powietrza. Chodzi tutaj głównie o wyłapanie cząstek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również pozbyć się z niego nie tylko wirusów, zalążków grzybów oraz bakterii, ale również szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych mieszkaniach w większej lub mniejszej kondensacji. Wybierając sprzęt do oczyszczania powietrza, warto upewnić się czy posiada ono liczące się certyfikaty.

You May Also Like