Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

13 kwietnia 2020

Jeśli chcesz zamówić sok z kapusty, odwiedź ten adres

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie wróciły do menu Polaków. Do kapusty i buraków dołączają także inne, przedtem mniej lubiane warzywa i owoce. Kiedy piszemy o leczniczych atutach żywności poddanej fermentacji nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w łatwy i szybki sposób dostarczyć naszemu ciału składniki niezastąpione dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie dużo substancji oddziałujących dobroczynnie na nasze zdrowie. Głównym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z buraków, ogórków bądź inny kiszonek to również kopalnia witamin. Godna uwagi jest przede wszystkim wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy K i P oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – czemu warto go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na obecność bakterii kwasu mlekowego korzystnie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają walczyć z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. wrzody żołądka czy refluks. Wzmacniają one też apetyt i stanowią ochronę w czasie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

You May Also Like