Rehabilitacja w medycynie sportowej i estetycznej – laser wysokoenergetyczny

21 maja 2020

Jeśli chcesz zamówić lasery wysokoenergetyczne, skieruj się tu

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Często jest używany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy zapalenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest także używany między innymi w leczeniu haluksów, ostrogi piętowej, lumbago oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, w rezultacie tego, różny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

You May Also Like