Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

10 lipca 2018

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale także mają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, minimalizując do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, a od razu po zabiegu – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, palenia tytoniu oraz alkoholu. Istotne będzie też stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają opuchliznę i dyskomfort.

Implanty zębów – jak wybrać specjalistę

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.

You May Also Like