Chirurdzy mają bardzo skomplikowaną pracę, wymagającą nieprzeciętnej dokładności i umiejętności. Jakimi kryteriami należy kierować się szukając doświadczonego specjalisty i czym konkretnie zajmuje się chirurg naczyniowy?
Chirurg naczyniowy – pozbądź się żylaków
W dzisiejszych czasach medycyna ciągle się udoskonala i umożliwia pełną remisję nawet niezwykle ciężkich schorzeń. Operacjami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, tzw. stopy cukrzycowej oraz owrzodzeń żylnych, czyli związanych ze zwężeniem średnicy żył i tętnic. Dolegliwości takie pojawiają się zazwyczaj po czterdziestce oraz u osób prowadzących nieuregulowany tryb życia. Palenie papierosów, pochłanianie dużych porcji cukru, brak ćwiczeń – to najwięksi wrogowie naszych naczyń krwionośnych.
Chirurg naczyniowy – daj sobie pomóc
Pacjenci cierpiący na żylaki najczęściej kwalifikują się do zabiegów realizowanych przy użyciu nieinwazyjnych metod. Najpopularniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i termoablacja. Termoablacja to leczenie z użyciem małej elektrody, stosowana przy terapii naczyń hemoroidalnych. Natomiast przy likwidowaniu widocznych naczyń krwionośnych bardzo przydatny jest też laser. Decydując się na trudny zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim wiedzę i umiejętności lekarza, który zajmie się operacją. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najlepsze placówki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Szczecin i Gdańsk.