Mikropigmentacja skóry głowy – czym jest tatuaż włosów?

19 maja 2022

Sprawdź więcej szczegółów o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu na https://bit.ly/3vSLb8Q.

Wypadanie włosów jest następstwem wielu czynników i może dotyczyć przeróżnych sfer ciała. Jednakże gdy łysienie dotyka skóry głowy, czyli miejsca które zawsze jest widoczne i które nie da się łatwo schować przed wzrokiem osób trzecich, może to przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości i negatywnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała.

Dlaczego tracimy włosy?Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Włosy wypadają nam regularnie. Dziennie tracimy ich na ogół około sto sztuk i jest to liczba, do której z reguły nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo czynników może natomiast znacznie nasilić proces wypadania włosów. Łysieniemiewa podłoże medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate albo androgenowe, jakkolwiek jednakowo poważny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne przyzwyczajenia. Wypadanie włosów może być efektem kiepskiego odżywiania się, niepoprawnie albo za często przeprowadzanego rozjaśniania i farbowania włosów oraz niewłaściwa ich pielęgnacja. Spory wpływ na włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z rozmaitych przyczyn. Stres prowadzi do łysienia na tle nerwowym, a w licznych przypadkach doprowadza wręcz do tego, że osoba nieświadomie sama wyrywa włoski z głowy lub z podbródka i ostatecznie niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy ukrywa następstwa wypadania włosów

Transplantacja umożliwia leczenie przerzedzonych włosów, jak również ich rekonstrukcję po pełnym wyłysieniu. Zabieg ten niestety łączy się w wysokimi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Istnieje natomiast alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Mikropigmentacja medyczna kamufluje skutki łysienia poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry pigmentu, który imituje lekko odrośnięte włosy. W ten sposób na całkiem wyłysiałej skórze otrzymuje się efekt niezwykle krótkiej fryzury, a przy rzadkich włosach – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, że skóra jest pokryta barwnikiem jest zasadniczo niezauważalny i jest to możliwe do wyczucia zwykle jeśli dotknie się skóry. Należy napomknąć, że mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie przyczyni się do pojawienia się nowych włosów. Z kolei barwnik wraz z regeneracją skóry powoli blaknie i z reguły po 12 miesiącach potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Dane firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

You May Also Like