Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

26 kwietnia 2020

Maski na twarz kupisz na https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami czy też japońskimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnim okresie z uwagi na pojawiające się cyklicznie groźne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, maseczki jednorazowe oraz te, których można używać wiele razy, są przez Polaków noszone każdego dnia.

Po co nam maseczki jednorazowe?

Maski ochronne zasłaniają usta oraz nos, dzięki czemu ryzyko przedostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maski wyposażone są w przezroczystą plastikową przesłonę, która w pełni ochrania twarz, a zwłaszcza oczy, przez które też może dochodzić do infekcji. Maseczki ochronne powinny być zakładane przez lekarzy, pracowników lecznic oraz policjantów, którzy są szczególnie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Pozostałym osobom takie maski posłużą do zabezpieczenia przed groźnymi wirusami podczas korzystania z transportu publicznego lub codziennych zakupów. Stało się to bez wątpienia koniecznością w okresie zagrożenia zachorowaniem na niezmiernie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do powszedniego zastosowania?

Maska na twarz musi mieć styczność ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Maseczki na twarz powinny być komfortowe oraz umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Poleca się wybierać maseczki na twarz, które produkowane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w branży medycznej i które zostały wyjałowione przed zapakowaniem. Z niektórych masek można korzystać kilka razy, rzecz jasna pod wymogiem zachowania wskazówek znajdujących się w załączonej do opakowania instrukcji.

Dane firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

You May Also Like