Maska jednorazowa – niezbędna w czasie sezonu grypowego

21 maja 2020

Jeśli potrzebujesz maski jednorazowej, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/wbfmbnc

Z początkiem 2020 r. wszystkie państwa Europy ogarnął strach spowodowany błyskawicznie rozpowszechniającym się nowym wirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W ciągu kilku tygodni zwiększyło się zatem zapotrzebowanie na przeróżne środki ochrony osobistej, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego należy używać maseczkę jednorazową?

Poza do mycia rąk, jednorazowe maseczki są obecnie najbardziej pożądanym środkiem ochrony osobistej, przydatnym nie tylko pracownikom służby zdrowia, ale także przeciętnemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w czasie zakupów oraz podróży do miejsca pracy, czyli tam, gdzie spotyka się większe grono ludzi nam nieznanych. Dlaczego trzeba je zakładać? Maska jednorazowa zasłania nos oraz usta, co zmniejsza niebezpieczeństwo dotarcia patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, iż powinny zakładać ją przede wszystkim ludzie chorzy, niemniej jednak dla osób zdrowych też są one posiłkową barierą broniącą przed możliwą stycznością z zarazkami i wirusami, które może przekazywać osoba zarażona, nie przejawiająca jeszcze objawów chorobowych.

Maska jednorazowa – zrobić ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maseczkę jednorazową można uszyć samemu, aczkolwiek warto nabyć taką, wykonaną z materiałów filtrujących wykorzystywanych w branży medycznej. Jednorazowe maseczki ochronne szyte w zakładach cechują się także wyższą trwałością oraz jakością. Takie maski mają wyższą gramaturę i ich istotnym elementem są powłoki składające się z filtru celulozowego. Nawet jeśli na niezbędne wypady po zakupy postanowimy założyć maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie wywołuje podrażnienia skóry i gwarantuje wygodę. Po zdjęciu maseczki stosujmy się do zaleceń wytwórcy, aby bezpiecznie ją zutylizować.

Dane firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

You May Also Like