Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

4 marca 2020

Zapalenie miazgi, martwica, daleko posunięta próchnica, złamanie zęba bądź konieczność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, że z reguły w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, więc podczas leczenia kanałowego konieczne jest zastosowanie bardzo skutecznego środka znieczulającego. Następnie wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba ceramiką, materiałem kompozytowym, metalem szlachetnym lub cementem szkło-jonomerowym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać dobrego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Umożliwia to dentyście precyzyjne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie będą już konieczne.

You May Also Like