Laser frakcyjny na blizny i rozstępy – zastosowanie

22 grudnia 2020

Blizny pourazowe i rozstępy to znamiona, których niekiedy nie da się schować. Nieraz są źródłem braku pewności siebie, co może mieć znaczny wpływ na nasze życie. Do ich likwidacji we współczesnej medycynie korzysta z lasera frakcyjnego, dzięki któremu można odnowić oraz wygładzić skórę.

Na które obszary ciała można zastosować laser frakcyjny?

W medycynie estetycznej laser frakcyjny jest wykorzystywany w bardzo rozległym zakresie, m.in. do redukcji zmarszczek w okolicach oczu, likwidowania plam starczych i blizn potrądzikowych lub zamykania rozszerzonych porów. Terapii takim laserem można więc poddać wiele powierzchni ciała: ramiona, twarz i dekolt, a także plecy. Trzeba natomiast zaakcentować, iż są pewne przeciwwskazania do przystąpienia do zabiegów laserem frakcyjnym – nie przeprowadza się ich u kobiet w ciąży czy osób ze rozpoznanym nowotwrem skóry. Nie można mieć też nierzeczywistych oczekiwań w stosunku do terapii laserem frakcyjnym – nie wszystkie zmarszczki uda się całkiem wyrównać, tak samo jest z rozstępami i bliznami. Pacjent musi być też świadomy, że o ile redukcja rozstępów oraz blizn laserem frakcyjnym przynosi trwałe efekty, to już lifting laserowy na wiele miesięcy odmładza skórę, lecz nie spowolni naturalnego procesu starzenia.

Po ilu zabiegach laserem frakcyjnym można zobaczyć efekty?

W czasie zabiegu wiązka lasera frakcyjnego wytwarza tysiące mikroskopijnych punkcji, na skutek czego dochodzi do procesu waporyzacji, to znaczy odparowania wilgoci z tkanki skórnej. Zabieg prowadzi się w znieczuleniu miejscowym, jednakże w jego trakcie pacjent w dalszym ciągu może doświadczać pieczenia skóry. Laser aktywizuje produkcję kolagenu w tkance skórnej, co następnie ją odmładza, ujędrnia oraz wygładza. Rezultaty można ujrzeć już po jednym zabiegu, jednakże przeważnie do pełnej eliminacji zmarszczek i blizn nieodzowne jest powtórzenie zabiegu jeszcze 3-4 razy w kilkutygodniowych odstępach koniecznych do regeneracji tkanki, gdyż okres odnowy skóry po zabiegu laserem trwa od 8 do 14 dni. W okresie po zabiegu należy w specjalny sposób troszczyć się o skórę, a o wszelakich wytycznych poinstruuje pacjenta lekarz prowadzący.

You May Also Like