Jonizator powietrza dla domu i biura

15 lipca 2019

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie wpływają na nasze zdrowie i środowisko oraz neutralizują przykre zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w rezultacie wydzielania się ogromnej ilości ciepła, oddziaływania silnego pola magnetycznego bądź wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak kopiarki, komputery czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać dym papierosowy, szkodliwe wirusy i mikroorganizmy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego osłabienia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, urzędach, biurach czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.

You May Also Like