Jak używa się aparatów do terapii ultradźwiękowej?

25 czerwca 2020

Więcej informacji o aparacie ultradźwiękowym

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywne działanie na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

You May Also Like