Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

8 października 2020

Polacy powoli nabierają świadomości, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny pojazdów, kurz, pyłki kwiatów, sadzę czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Współcześnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w obsłudze i energooszczędne.

You May Also Like