Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

11 grudnia 2018

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując innowacyjne narzędzia i – co najważniejsze – skuteczne środki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, że zabiegi będą całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, kiedy pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, przez co dentysta jest w stanie dostać się do głęboko położonych partii uzębienia. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, często naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Jakich?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami stomatologa, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują także odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie zabiegu oraz polepszenie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie zawsze będzie ono refundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast w pełni płatne. Jeśli będzie ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi akcesoriami i wcześniej sprawdzić, co o jego usługach poprzedni klienci mówią w sieci.

You May Also Like