Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

21 września 2022

Zobacz, gdzie zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego w domu.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu ucisku.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci często wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody urządzenie naciska na kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest dużo wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się również szczególnie popularna w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do masażu limfatycznego

Dużo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, dzięki przenośnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroba nowotworowa czy zakrzepica, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

You May Also Like