Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

8 maja 2022

Uzupełnij swoją wiedzę o laserowej korekcji wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, komfort w codziennych sytuacjach czy praca w różnych zawodach – to tylko kilka z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody ostatnio nieprzerwanie wzrasta, do czego przyczynia się zapewne lepsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz niesłychanie małe ryzyko potencjalnych komplikacji. Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bowiem są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekcja laserowa wzroku czyli modelowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać imponujące rezultaty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. Obecnie najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego podczas procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie dokładnego kształtowania, a zarazem minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia niemało czynników. Główne z nich to w szczególności precyzja, mała inwazyjność, efektywność, a także małe ryzyko powikłań. Trzeba wspomnieć także o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są również przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, że w sporadycznych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, karmienie piersią i ciążę, schorzenia oczu takie jak zaćma czy wiek poniżej 21 roku życia.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

You May Also Like