Dentysta chirurg bezboleśnie wykona ekstrakcję zęba

10 listopada 2019

Nie wszystkie choroby zębów i dziąseł mogą być uleczone podczas standardowych zabiegów stomatologicznych. Gdy te sposoby terapii okazują się nieefektywne, lekarz podejmuje decyzję o przystąpieniu do leczenia z wykorzystaniem technik chirurgii stomatologicznej. Chociaż to określenie dla wielu pacjentów brzmi strasznie, to współczesna medycyna dysponuje środkami i technologiami, które sprawiają, iż nawet bardzo skomplikowane zabiegi są dla pacjenta całkowicie bezbolesne, a powikłania zdarzają się rzadko.

Jakie zabiegi wykona chirurg dentystyczny?

Do zabiegów najczęściej prowadzonych przez chirurga dentystę należą ekstrakcje zębów oraz usunięcie ich części (na przykład wierzchołków korzeni lub całych korzeni). Takie zabiegi przeprowadza się, jeśli zęby są w złym stanie – głównie na skutek często powtarzających się stanów zapalnych lub zaawansowanej próchnicy. Chirurg stomatolog zajmuje się ponadto podcinaniem wędzidełka, a także zabiegami mającymi na celu rekonstrukcję różnych części przyzębia – na przykład sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do chirurga dentystycznego trzeba ponadto zgłosić się w celu przygotowania jamy ustnej do założenia protezy.

Chirurg stomatolog zadba o skuteczne znieczulenie

Zabiegi, którymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z odczuwaniem przez pacjenta bólu. W dzisiejszych czasach jednak dostępne są środki, które zupełnie eliminują przykre odczucia. Poza tym pacjenci, którzy przeraźliwie boją się zabiegów dentystycznych, mogą otrzymać pomocnicze środki uspokajające, a nawet poprosić o przeprowadzenie zabiegu w stanie pełnej narkozy.

You May Also Like