Sprawdź więcej szczegółów o ortokorekcji na voigtklinikaoka.pl.
Czy korzystanie z okularów przy krótkowzroczności jest koniecznością? Tak, bowiem przy niewielkiej wadzie wzroku szkła korekcyjne mogą okazać się niepotrzebne, gdy postanowimy wypróbować ortokorekcję.
Ortokorekcja – korekcja krótkowzroczności w czasie snu
Astygmatyzm czy krótkowzroczność to kłopotliwe wady wzroku, które są w stanie zauważalnie obniżyć jakość życia. Można je skorygować przy użyciu lasera, niemniej jednak wiele osób nie decyduje się na zabieg tego rodzaju ze strachu przed laserem lub wręcz z powodu braku pieniędzy. Nie oznacza to jednakże, iż są one definitywnie skazane na zakładanie szkieł korekcyjnych i obserwowanie sukcesywnego pogłębiania się wady wzroku. Krótkowzroczność da się skorygować i zahamować jej rozwój za pomocą ortokorekcji – bezpiecznej, nieinwazyjnej, i – co kluczowe – skutecznej procedury, która polega na korekcie krzywizny rogówki podczas snu. Jak to działa? Kiedy osoba, która nałożyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki oddziałują na nabłonek rogówki, poprawiając jej krzywiznę poprzez stosowne jej wypłaszczenie i w ten sposób niwelują przyczynę krótkowzroczności. Wpływ działania ortosoczewek jest zauważalny w wielu przypadkach nawet po jednej nocy od ich pierwszego zastosowania. Należy jednakże uwydatnić, iż nie jest to działanie permanentne jak po laserowej korekty wzroku. Efekt podtrzymuje się wyłącznie przy codziennym zakładaniu ze szkieł ortokorekcyjnych i, naturalnie, restrykcyjnym przestrzeganiu instrukcji lekarza prowadzącego, ponieważ inaczej mogą pojawić się powikłania. Modelowanie krzywizny rogówki przez otrokorekcję jest kompletnie odwracalne – po przerwaniu noszenia ortosoczewek rogówka wraca samoistnie do swojego pierwotnego kształtu.
Czy ortokorekcja jest dopuszczalna u najmłodszych?
Krótkowzroczność to choroba, która dotyka ludzi w różnym wieku, również najmłodszych. Na szczęście ortosoczewki mogą stosować dzieci powyżej 7 lat, dzięki czemu w ciągu dnia mogą cieszyć się niczym nieograniczoną aktywnością, tak samo jak ich koledzy ze zdrowym wzrokiem. Należy jednakże wiedzieć, że użycie z soczewek ortokorekcyjnych nie jest możliwe przy miopii przekraczającej -8 dioptrii. Kształt rogówki każdej osoby jest inny, w związku z tym soczewki używane w tej metodzie są dopasowywane indywidualnie, po wykonaniu mapy rogówki i dokładnym zbadaniu jego wzroku. Znanych jest kilka przeciwwskazań do ortokorekcji, to między innymi zapalenie oka i stożek rogówki.
Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]