Basen dla niemowląt – zdrowe i bezpieczne ćwiczenia

7 marca 2019

Mimo że nawet dekadę wcześniej pływanie niemowląt nie było pozytywnie postrzegane wśród matek, to dziś coraz więcej z nich postanawia zapisać ich pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się bowiem świetnym ćwiczeniem, umożliwiającym szybszy rozwój całego organizmu. Warto też dodać, że – wbrew opiniom niektórych mam – na pływalnię możemy wybrać się z maluchem bardzo wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca życia. Jednak miejmy na uwadze, że maluchy będą w pełni bezpieczne tylko wówczas, gdy udamy się z nimi na właściwe zajęcia pod nadzorem doświadczonego instruktora. Jak więc je odszukać? O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy wybierając basen dla niemowląt?

Basen dla niemowląt – atuty

Kluczowym atutem basenu dla niemowląt okazuje się niewątpliwie fakt, że kompleksowo wspomaga zdrowie maluchów. Dzięki zajęciom na basenie lepiej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśniowy, a delikatne nadal stawy dzieci nie będą narażona na przeciążenia, przez co minimalizuje się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to również doskonałe rozwiązanie usprawniające naukę celowości ruchów, dzięki czemu najmłodsi prędzej zaczynają chodzić. Dobrze również wspomnieć, że ćwiczenia na pływalni odbywają się z pozostałymi bobasami – będą zatem doskonałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z innymi dziećmi.

Basen dla niemowląt – co będzie najważniejsze?

Wiele matek błędnie uważa, że ćwiczenia na basenie dla niemowlaków mogą stwarzać swego rodzaju niebezpieczeństwo, a wystarczy z głową podejść do wyboru ekipy, jaka przygotowuje te treningi. Najbardziej ważne okaże się na pewno to, aby były one prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o ochronę niemowląt znajdujących się w wodzie, ale też przygotują właściwe zabawy, dzięki czemu te odpowiednio spędzą chwile na pływalni, a także wyniosą z tego zdrowotne i emocjonalne zyski.

You May Also Like