Badania operatorów

29 kwietnia 2022

Dowiedz się, komu zlecić badania operatorów Bielsko.

Są niezbędne jeśli musimy sprawdzić, czy określona osoba jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka lub innego pojazdu. Mimo, że wielu kandydatów się ich obawia, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich przejście nie może przyprawić nam jakichkolwiek trudności. Jak zatem wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co powinniśmy się przygotować?

Jak zaczynają się badania operatorów?

W pierwszej części testu kandydat otrzymuje opracowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w rozmaitych, często trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu kwestionariusza potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie w stanie określić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz przetestować jego sprawność intelektualną i zdolności interpersonalne. Treść formularza zależy od profesji ubiegającego się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje duży niepokój, jednak jej przejście rzadko okazuje się problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Końcowy etap badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio opracowanych urządzeń. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak czas reagowania lub podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Warto pamiętać, że niekiedy ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy starający się o uprawnienia w wywiadzie przyzna się do złego samopoczucia albo badanie udowodni, że przed odwiedzeniem poradni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wówczas odłożone na inny termin albo – jeśli przyczyną okaże się alkohol – nawet odwołane.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

You May Also Like