Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

27 lipca 2021

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Aktualnie kodeks BHP nakłada konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zalicza się także instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na przeróżnych maszynach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są również w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – będzie można zobaczyć to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Dane firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like