Zamki do drzwi – rodzaje

23 sierpnia 2018

O tym, że o ochronę mieszkania należy dbać wszystkimi dostępnymi środkami, nikogo nie musimy przekonywać. Jednym z najważniejszych dla ochrony mienia przed włamywaczami jest zamek do drzwi zewnętrznych, który powinien być na tyle niezawodny by uniemożliwić lub maksymalnie utrudnić nieproszonym gościom wtargnięcie do naszego domu. By ten spełnił swoją powinność, musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości i mieć właściwą konstrukcję. Jak więc wybrać zamek do drzwi zewnętrznych, a jak do tych znajdujących się wewnątrz domu?

Zamki do drzwi zewnętrznych

W drzwiach wejściowych z uwagi na bezpieczeństwo należy zamontować 2 zamki. Do drzwi zewnętrznych stosuje się głównie zamki wpuszczane, zapewniające doskonałą ochronę przy jednoczesnym zachowaniu walorów wizualnych drzwi. Poza tym na drzwiach wejściowych musi znaleźć się jeden zamek pomocniczy – może to być zarówno kolejny zamek wpuszczany, jak i model montowany na skrzydle. W trosce o swoją wygodę, możemy także użyć wkładek bębenkowych obsługiwanych kluczem master key, otwierającym kilka zamków.

Zamki drzwiowe do mieszkania

Niższe wymagania możemy mieć w stosunku do zamków do drzwi wewnętrznych (chodzi tu zarówno o zamki do szafek, jak i zamki do drzwi sypialni czy łazienki). Główne zadanie tego typu zamków do drzwi to zapewnienie prywatności i zapobieganie przypadkowemu otwarciu. Przy ich kupnie warto więc kierować się przede wszystkim ich wyglądem (powinien być dopasowany do wystroju wnętrza), funkcjonalnością i prostotą konstrukcji, umożliwiającą wykonanie napraw we własnym zakresie.

You May Also Like