Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

30 marca 2024

Zajrzyj tu jeśli potrzebujesz zlecić odwirusowywanie WordPressa.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę witryn oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny malware, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym poznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Witryna rozsyła wiadomości-śmieci? Na stronie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To raptem parę z częstych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji potrzebne jest natychmiastowa reakcja w celu usunięcia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich najlepiej powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju działań, gdyż usuwanie malware z WordPressa zwykle wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – skrupulatny przegląd baz danych oraz plików strony

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą niebezpieczeństwo powtórnej infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja była powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć także wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Usunięcie wszelkich efektów zainfekowania nie jest gwarancją, że analogiczna sytuacja nie nastąpi za kilkanaście miesięcy, toteż istotne jest okresowe aktualizowanie CMS-a oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

You May Also Like