Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

30 września 2020

Jeśli chcesz kupić tabliczki informacyjne, odwiedź ten adres

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Zobaczmy w takim razie gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – zlokalizowane przy wejściu do pokoju

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które umieszczono na obiektach biurowych, takich jak domy, zakłady pracy, banki, biura. Przyczyniają się do tego, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach bloków, ponieważ bardzo często można je też zauważyć w środku. To bardzo duży zbiór oznaczeń, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale także czysto informacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub osoby w dużych kompleksach budynków – w budynkach rządowych w hallu widnieją tabliczki z numerami wydziałów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy przykładowo referat obsługi klienta czy wydział komunikacji. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia petentów

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Informują gdzie znajdują się drogi awaryjne, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją także pracownicy do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych komponentów (np. PCV), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Dane firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like