Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

2 stycznia 2019

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Lecz co można zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji strony internetowej?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na objętość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.

You May Also Like