Podkłady, bronzery, utrwalacze i inne kosmetyki do makijażu twarzy

6 grudnia 2021

Więcej informacji o kosmetykach do makijażu twarzy.

Do wykonania prostego makijażu twarzy potrzeba kilka kosmetyków. W pierwszej kolejności na wcześniej przygotowaną skórę aplikujemy bazę pod makijaż. W zależności od osobistych preferencji, możemy wybierać spośród produktów wygładzających pory, rozświetlających lub matujących. Co kluczowe, aplikacja bazy pod makijaż pozwala też na przedłużenie żywotności makijażu.

Następnie nakładamy cienką warstwę podkładu, który dostosowujemy do potrzeb skóry. Ze sprzedawanych podkładów pod makijaż, możemy wybrać produkty dające matowe albo rozświetlające wykończenie, a także – zależnie od preferowanego stopnia krycia – silnie albo lekko kryjące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, należy sięgnąć po puder. Pudry do twarzy dzielimy na matujące oraz utrwalające, a także pudry lekko rozświetlające, które na pewno przydadzą się paniom z cerą suchą. W sprzedaży można znaleźć puder np. w kompakcie albo w postaci sypkiej.

Korektory do twarzy mają za zadanie zamaskować mankamenty skóry oraz cienie pod oczami. Zależnie od preferencji możemy wybrać te zastygające i mocno kryjące bądź kremowe, mające właściwości nawilżające. Utrwala się je na ogół przy pomocy pudrów rozświetlających, nanoszonych zwilżoną gąbeczką kosmetyczną czy też pędzelkiem. Natomiast te o zwartej konsystencji, które służą do kamuflowania mankamentów cery, aplikuje się je punktowo palcem lub niewielkim pędzelkiem.

Po zbalansowaniu kolorytu cery twarzy oraz jej przypudrowaniu, powinno się ją wymodelować. Stosuje się do tego bronzery do twarzy. Dzielimy je na kosmetyki do ocieplania skóry, mające złote cząsteczki, oraz na produkty do konturowania, które są z reguły matowe i posiadają lekko szarą barwę.

Pudry rozświetlające powinno się nakładać na szczyty kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda zdrowo, a równocześnie pomagają ukryć ślady przemęczenia.

Żeby skóra emanowała rześkością, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich odcień należy trafnie dopasować do barwy skóry – wybrać chłodny albo ciepły. Jeśli zaś borykasz się z wyraźnymi naczynkami czy też po prostu z zaczerwienieniem skóry, to zalecamy wybrać odcienie pomarańczu, które neutralizują różowe przebarwienia cery.

Jeśli pragniesz, żeby makijaż był perfekcyjny przez wiele godzin, warto skorzystać z utrwalaczy makijażu. Kupić można takie o właściwościach bardziej rozświetlających, a więc nadające skórze błysku, lub subtelnie matujących, które przeznaczone są specjalnie dla kobiet z cerą przetłuszczającą się lub mieszaną. Utrwalacze to produkty w postaci mgiełki.

Wykonanie codziennego makijażu twarzy nie jest skomplikowane i potrzeba do tego jedynie kilku ogólnodostępnych kosmetyków. Należy mieć aczkolwiek na uwadze, aby poprawnie dopasować je do naszego typu urody oraz cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

You May Also Like