Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

12 czerwca 2019

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Rafting po Dunajcu to doskonała okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to też wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa obfitująca w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.

You May Also Like