Usługa mass collect – co to jest?

5 lutego 2021

Więcej szczegółów o tym, co to takiego mass collect.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie mass collect jest w zasadzie niezmiernie proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, a więc np. w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie na eliminację prawdopodobnych omyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie spływu należności – atuty usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (posiadają ją między innymi mBank i PM Bank) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym łatwiejsze śledzenie spływu należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

You May Also Like